Zünd 260 x 180 cm

Švýcarský systém Zünd patří v kategorii přesných a výkonných obráběcích plotrů ke světové špičce. Náš model je nejnovější generací s označením G3. Charakteristickou vlastnosti stroje je univerzálnost, tedy víceúčelovost použití, a modularita. Zařízení vyniká svouproduktivitou, efektivitou a preciznosti.
Je konstruována pro materiály s hmotností až 350 kg a pro vysoký přítlak obráběcích nástrojů.
Plotr obsahuje tři velice snadno připojitelné univerzální moduly a do každého z nich je možné založit libovolný z řady pracovních nástrojů. K dispozici jsou nástroje pro zpracování velice široké škály aplikací, od tangenciálních nožů na řezání fólií přes oscilační nože na zpracování kartonu až po frézy pro obrábění akrylátů.
K přesnému vedení nástroje využívá plotr programu Opos s optickým zaměřováním.

Univerzální řezací nástroj
je určen k prořezávání materiálů s tloušťkou až 3 mm. Tento nástroj je ideální pro řezání magnetických materiálů, polypropylenu, kartonů vlnité lepenky a materiálů s voštinovou strukturou.
Nasekávací (kiss-cutting) nástroj
s variabilně nastavitelným tlakem nože je ideálním prostředkem k nasekávání materiálů až k nosné podložce. Tímto způsobem je možné zpracovávat materiály s tloušťkou až 3 mm, jako je například dekorační vinyl, maskovací materiály a reflexní nebo translucentní materiály.
Oscilační řezací nástroj (elektrický)
je vhodný pro řezání měkkých a polotvrdých materiálů s tloušťkou až 26 mm. Konkrétně se může jednat například o pěnové materiály, vlnitou lepenku, kůži nebo tkané i netkané textilní materiály.
Rylovací nástroj
pro rylování papíru, kartonu a lepenky. Používáme nástroj pro papír do 500g a pak rylovací kolečko pro vlnitou lepenku.
Fréza
používáme frézy pro opracování nejrůznějších materiálu do výšky 20 mm (plastové desky, plexisklo, dřevo, dibont, Al plech, …)

Přihlásit se